Достапни линкови

logo-print

Тројца мажи се самозапалиле во Кина


Етнички тибетански свештеник во покраината Сичуан

Етнички тибетански свештеник во покраината Сичуан

Тројца мажи се самозапалиле во Кина, поради знак на протест против политиката на земјата во однос на Тибет. Радио Слободна Азија објави дека мажите се самозапалиле во покраината Сичуан во петокот.
Еден од нив починал, а другите двајца се во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG