Достапни линкови

logo-print

Американски војник застрелал авганистански чувар во воена база


Американските трупи во Авганистан

Американските трупи во Авганистан

Еден американски војник застрелал авганистански чувар во воена база во западниот дел на земјата. Авганистанските власти соопштија дека инцидентот се случил поради недоразбирање.
Двајцата мажи се расправале пред влезот на базата во покраината Сари Пул, при што американскиот војник го застрелал авганистанскиот чувар во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG