Достапни линкови

logo-print

Немири на протестите во Египет


Немирите на протестите во Каиро

Немирите на протестите во Каиро

Не престануваат немирите на протестите против воениот режим во египетскиот главен град Каиро. Националната телевизија објави дека една даночна зграда била запалена. Немирите во земјата започнаа по насилството на еден фудбалски натпревар во Порт Саид каде загинаа 74 лица.
Демонстрантите ги обвинуваат безбедносните сили дека не успеале да го спречат крвопролевањето. Најмалку 12 лица загинаа во Каиро за време на протестите во изминатите денови.
XS
SM
MD
LG