Достапни линкови

logo-print

Експлозија на гасовод во Египет


Експлозија на гасовод се случила во близина на египетскиот регион Масаид. Локалните жители соопштија дека виделе пламен во близина на градот Ал Ариш. Гасоводот ги снабдува со гас Израел и Јордан.
Гасоводот околу 12 пати досега е мета на напади од соборувањето на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак во минатата година.
XS
SM
MD
LG