Достапни линкови

logo-print

Откажан лет за Париз од Белград поради лажна дојава за бомба


Летот на Ер Франс од Белград за Париз беше откажан, поради лажна дојава за бомба, заради која властите беа принудени да го затворат аеродромот на неколку часа. Полицијата подоцна уапсила еден маж во градот Бор, кој признал дека телефонски пријавил оти има бомба на аеродромот.
XS
SM
MD
LG