Достапни линкови

logo-print

Почнува 48 минхенска безбедносна конференција


Шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле на прес конференција во Минхен, 03.02.2012.

Шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле на прес конференција во Минхен, 03.02.2012.

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и претседателот на Светска банка Роберт Целик се меѓу учесниците на тридневната конференција за безбедност што денеска почнува во Минхен. Како главни теми на собирот се посочени светските енергетски извори, европската безбедносна улога и Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG