Достапни линкови

Расмусен: дијалогот меѓу Белград и Приштина клучен


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска во Брисел изјави дека дијалогот меѓу Белград и Приштина е од животна важност и оти мора да биде продолжен. Тој ова го изјави во почетокот на состанокот на министрите за одбрана на НАТО и земјите кои имаат трупи во КФОР на Косово. Тој подвлече дека е апсолутно потребно КФОР и ЕУЛЕКС да ги зацврстат заедничките напори на Косово.
XS
SM
MD
LG