Достапни линкови

logo-print

Русија ја обвинува Ештон за мешање во внатрешните работи


Русија ја обвинува еврокомесарката за надворешни работи Кетрин Ештон за мешање во внатрешните работи на земјата. Портпаролот на руското министерство за надворешни работи Александар Лукашевич изјави дека говорот на Ештон во Европскиот парламент во средата, е обид да им се одржи лекција на руските власти. Таа во нејзиниот говор ја повика руската влада да започне дијалог со опозицијата и „да дефинира агенда со промени“.
XS
SM
MD
LG