Достапни линкови

logo-print

Француското обинителство отвори истрага за несреќата на Коста Конкордија


Бродот Коста Конкордија по несреќата

Бродот Коста Конкордија по несреќата

Француските обвинители започнаа истрага за несреќата на италијанскиот брод Коста Конкордија, кој минатиот месец се насука во близина на Тоскана.
Обвинителството соопшти дека ги собрало сите жалби од француските туристи, кои патувале на бродот. Тие ќе испрашувани за околностите под кои се случи несреќата и за евакуацијата и условите за спасување на патниците.
XS
SM
MD
LG