Достапни линкови

logo-print

Изолирани 11 илјади лица во Србија поради снегот


Еден жител на Србија го чисти снегот пред неговиот дом

Еден жител на Србија го чисти снегот пред неговиот дом

Околу 6.500 куќи, во кои живеат 11 илјади лица, останаа изолирани поради блокираните патишта од снег во Србија, изјави шефот на Службата за вонредни ситуации при Министерството за внатрешни работи Предраг Мариќ.
Според информациите на службата од студ во земјата досега починале шест лица. Снегот и ниските температури во изминатите денови предизвикаа масовни проблеми во сообраќајот и снабдувањето со електрична енергија низ Балканот.
XS
SM
MD
LG