Достапни линкови

logo-print

Убиени 15 милитанти на Филипините поврзани со Ал Каеда


Воените сили на Филипините наводно убиле 15 милитанти поврзани со Ал Каеда. Војската соопшти дека извршила воздушни напади врз милитантите на островот Јоло, кој се наоѓа во јужниот дел на земјата.
Островот е познат како засолниште на милитантите. Форензичарите се уште не успеале да ги индентификуваат телата.
XS
SM
MD
LG