Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде облачно со повремен снег


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од снег. Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните и јужните делови, а ќе се формира и нова снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.
Дневната температура ќе се движи од минус девет до нула степени.
Во Скопје слично време, со дневна температура до минус три степени.
XS
SM
MD
LG