Достапни линкови

logo-print

Нуклеарни инспектори на ОН повторно во посета на Иран


Претставници на Меѓународната агенција за атомска енергија повторно ќе го посетат Иран на 21 и 22 февруари, каде ќе одржат серија разговори за иранската контроверзна нуклеарна програма.
Нуклеарните инспектори денеска се вратија од нивната посета на Техеран, по која заклучија дека се потребни натамошни дискусии. Директорот на агенцијата Јукија Амано изјави дека разговорите биле значајни за да се постигне напредок во суштинските прашања.
XS
SM
MD
LG