Достапни линкови

logo-print

Судир на полициски групи во Либија


Припадници на либиската полиција

Припадници на либиската полиција

Во главниот либиски град Триполи се судриле две ривалски групи на полицијата. Министерството за внатрешни работи соопшти дека престрелката била меѓу припадници на полицијата од Мисрата и Зинтан.
Двете полициски групи се бореа заедно за време на соборувањето на поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG