Достапни линкови

logo-print

Пакет со прав од антракс бил испратен до пакистанскиот премиер


Пакистанскиот премиер, Јусуф Раза Џилани

Пакистанскиот премиер, Јусуф Раза Џилани

Пакистанските власти соопштија дека пакет кој содржел прав од антракс бил испратен во кабинетот на премиерот Јусуф Раза Џилани. Неговиот потпарол, Акрам Шахеди изјави дека пакетот бил испратен во минатиот октомври од страна на една професорка на универзитетот Џамсборо.
Никој не се разболел од содржината на пакетот и не се знае мотивот на жената која наводно го испратила. Потпаролот не соопшти зошто информацијата не била објавена досега и дали жената била уапсена.
XS
SM
MD
LG