Достапни линкови

logo-print

Убиен војник на НАТО во Авганистан


Мисијата на НАТО во Авганистан соопшти дека напаѓач облечен во униформа на авганистанската армија убил еден војник на НАТО во јужниот дел на земјата. Не е соопштена националноста на убиениот војник на НАТО. На 20-ти минатиот месец, авганистански војник уби 4-ца француски војници од составот на НАТО.
XS
SM
MD
LG