Достапни линкови

logo-print

Пакистанската армија убила 20 Талибанци


Пакистански воени авиони убиле 20-на талибански борци во нападите врз нивните засолништа во северозападната племенска област. Според официјален воен претставник, армијата уништила четири засолништа во областа Оракзаи, каде што се стационирани поддржувачите на талибанските команданти Мула Туфан и Мохејудин. Претставникот изјави дека во нападите најверојатно е убиен и коамндантот Мохејудин.
XS
SM
MD
LG