Достапни линкови

logo-print

Запрена подводната потрага на бродот Коста Конкордија


Нуркач ја истражува внатрешноста на Коста Конкордија

Нуркач ја истражува внатрешноста на Коста Конкордија

Италијанските нуркачи соопштија дека ја сопреле потрагата на тела во внатрешноста на бродот Коста Конкордија, бидејќи околностите во водата станале небезбедни и ја попречувале нивната работа.
Агенцијата за цивилна заштита пак соопшти дека тимовите за итна интервенција ќе продолжат да истражуваат дел од бродот, кој се наоѓа под водата, при што ќе користат специјална опрема со која ќе проверат дали има некои тела на дното на морето.
Коста Конкордија се насука во близина на брегот на Тоскана, при што 17 лица загинаа во несреќата, а 15 се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG