Достапни линкови

logo-print

Иванов на средба со поглаварите на МПЦ и ИВЗ за ситуацијата во Струга


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска попладне во вилата Водно ќе се сретне со поглаварот на Македонската православна црква г. г. Стефан и поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул улема хаџи Сулејман ефенди Реџепи. На средбата, иницирана од Иванов, ќе стане збор за последните случувања во Струга и Струшкo и се очекува да биде упатена заедничка порака за смирување на состојбата.
XS
SM
MD
LG