Достапни линкови

logo-print

Груевски ќе се сретне со неговиот турски колега Ердоган


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска попладне во Анкара ќе се сретне со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган. Централна тема на разговорот меѓу двајцата премиери ќе биде интеграцијата на Македонија во НАТО.
Средбата на Груевски со Ердоган е дел од активностите на премиерот за презентација на националните интереси и на придобивките кои ќе ги имаат другите земји од членството на Македонија во НАТО.
XS
SM
MD
LG