Достапни линкови

logo-print

Ирански сателит за вести на шпански јазик


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска официјално лансира ирански сателит преку кој ќе се емитува 24 часовна програма наменета за шпанското говорно подрачје во светот. Покрај новиот канал наречен Хиспан ТВ, Иран емитува програма и на англиски, арапски, турски и француски јазик.
XS
SM
MD
LG