Достапни линкови

logo-print

Обама призна напади со беспилотни летала во Пакистан


Американскиот претседател Барак Обама призна дека со американски беспилотни летала се изведувале напади на територијата на Пакистан. На синоќешниот онлајн форум Обама прецизира дека нападите биле вршени на границата со Авганистан, а цел биле талибански милитанти и припадници на Ал Каеда. Пакистанските власти јавно ги осудија ваквите напади.
XS
SM
MD
LG