Достапни линкови

logo-print

Обама во живо одговараше на прашања на интернет


Американската економија се подига, рече американскиот претседател Барак Обама во своето прво виртуелно интервју, преку Google Плус. Многу од прашањата за Обама биле поднесени и избрани преку гласање на YouTube. Дискусијата е емитувана на Google Плус, на интернет страницата на Белата куќа и на каналот на YouTube на Белата куќа.
XS
SM
MD
LG