Достапни линкови

logo-print

Обама за прв пат во живо ќе одговара на прашања на интернет


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама вечерва за прв пат во живо ќе одговара на прашања од граѓаните на веб страната Јутјуб и на социјалната мрежа Гугл + .
Според соопштението на Белата куќа прашањата биле поднесени и избрани од преку 225 илјади луѓе на Јутјуб.
Обама планира да зборува и за неговото годишно обраќање, кое беше фокусирано на отварање нови работни места и развој на економијата во земјата.
XS
SM
MD
LG