Достапни линкови

logo-print

Иран им понуди на нуклеарните инспектори на ОН да ја продолжат посетата


Иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи

Иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи

Иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи им понуди на нуклеарните инспектори на ОН да ја продолжат нивната три дневна посета на земјата и изрази оптимизам дека нивните наводи ќе помогнат за намалување на тензиите околу нуклеарната програма.
Посетата на членовите на Меѓународната агенција за атомска енергија треба да заврши утре.
XS
SM
MD
LG