Достапни линкови

logo-print

Лидерот на романска опозициона партија повикува на бојкот на Парламентот


илустрација

илустрација

Претседателот на романската опозициска Социјалдемократска партија Виктор Понта предложи опозицијата да не учествува во работата на Парламентот. Понта смета дека почнувањето на протестот значи дека нема да учествуваат ни во работата на седниците ни во комисиите, додека не се направи чекор за распишување на предвремени избори.
Понта предлогот го испратил до опозициската Социал-либерална унија во која се обединети социјалдемократите, либералите и конзервативците.
XS
SM
MD
LG