Достапни линкови

logo-print

Медал за заслуги за македонските ракометари


Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов ќе ги одликува членовите на македонската ракометна репрезентација со „Медал за заслуги за Македонија”. Спортистите успеаа да се пробијат до квалификациите за Летните олимписки игри, освојувајки го петтото место во Европското првенство во ракомет. Освен ордените, на ракометарите им се доделени и парични награди во износ од 6.000 евра.
XS
SM
MD
LG