Достапни линкови

logo-print

Обама ќе се сретне со грузискиот претседател


Барак Обама

Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ќе се сретне со неговиот грузиски колега Михаил Сакашвили во Белата куќа во Вашингтон. Разговорите меѓу двајцата лидери ќе се фокусираат на регионалната безбедност и демократските реформи во Грузија во пресрет на парламентарните избори во земјата. Обама и Сакашвили се среќаваат во услови кога Грузија и САД одбележуваат дваесет години од дипломатските односи.
XS
SM
MD
LG