Достапни линкови

logo-print

Сиријската војска освои предградиja во главниот град


Сиријските владини сили ги освоија источните населби од бунтовничките сили. Провладините сили и бунтовниците се судрија во областа Гоута во источниот дел на главниот град Дамаск. Судирите траеа два дена. За сега не се знае дали бунтовниците се повлекле од областа.
XS
SM
MD
LG