Достапни линкови

logo-print

Тројца осудени за хорор убиство во Канада


Тројца членови на авганистанско семејство во Канада се прогласени за виновни за „хорор убиство”, случај кој ја потресе канадската јавност. Тројца семејни членови - татко, мајка и постар син, се осудени за убиство на три помали сестри и братучед. Во текот на судењето, кое траеше три месеци, судот постојано добиваше докази дека сестрите тинејџетки често се карале со конзервативниот брат и родителите.
XS
SM
MD
LG