Достапни линкови

logo-print

Десетмина загинати во верижна сообраќајка во САД


илустрација

илустрација

Најмалку десетмина загинаа во верижна сообраќајна несреќа на автопат во американската сојузна драва Флорида. Уште осумнаесетмина биле повредени кога пет патинички автомобили и шест камиони се судриле. Несреќата настанала поради слаба видливост на патот предизвикана од магла.
XS
SM
MD
LG