Достапни линкови

logo-print

Иванов се сретна со принцот Мајкл од Кент


Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов по денешниот прием на британската делегација предводена од принцот Мајкл од Кент изјави дека британските компании стануваат се позаинтересирани за инвестирање во Македонија. Според Иванов тоа е потврда дека компаниите ги вреднуваат реформите, а пример е „Џонсон Мети“ кои својата најголема фабрика за катализатори во Европа ја изградија во технолошко-индустриската развојна зона во Скопје.
Иванов изрази и благодарност за принципиелната употреба на нашето уставно име во билатералната комуникација и за јасната поддршка за исправноста на државната политика.
XS
SM
MD
LG