Достапни линкови

logo-print

Груевски во Турција ќе брка инвеститори


Премиерот Никола Груевски.

Премиерот Никола Груевски.

Премиерот Никола Груевски од денеска е во шест дневна посета на Турција со цел да привлече бизнисмени кои ќе инвестираат капитал во Македонија. Груевски освен што во неколку градови ќе има повеќе средби со голем број на инвеститори тој во Истанбул ќе има и работна средба со 50 претседатели на компании и со секој од нив посебно ќе се разговара.
XS
SM
MD
LG