Достапни линкови

logo-print

Јеменскиот претседател Салех пристигна во САД


Јеменскиот претседател Али Абдула Салех

Јеменскиот претседател Али Абдула Салех

Јеменскиот претседател Али Абдула Салех пристигна во САД, каде ќе биде подложен на медицински третман. Салех беше повреден при наводен обид за атентат во јуни во минатата година.
Неговата земја беше дел од Арапската пролет. По месеци протести и немири Салех се повлече од функцијата во ноември.
XS
SM
MD
LG