Достапни линкови

Иванов на средба со принцот Мајкл од Кент


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во „Вила Водно“ ќе го прими принцот Мајкл од Кент и членовите на британската бизнис делегација.
Принцот Мајкл од Кент вчера се сретна со премиерот Никола Груевски, а во владата се одржа и македонско-британски бизнис форум.
XS
SM
MD
LG