Достапни линкови

logo-print

Топлес демонстрантки притворени во Давос


Од протестот на Фемен во Москва

Од протестот на Фемен во Москва

Три украински топлес демонстрантки биле притворени денеска во Давос, обидувајки се да упаднат на Светскиот економски форум, на кој учествуваат илјадници бизнис лидери и политичари. Демонстрантките сакале на тој начин да го свртат вниманието кон сиромаштијата во светот. Активистиките се од групата Фемен, која стана позната по тоа што нејзините членки го изразуваат својот револт за одредени прашања со појавување со голи гради.
XS
SM
MD
LG