Достапни линкови

logo-print

Хрватски навивачи без билети вратени од границата со Србија


Македонаки навивачи

Македонаки навивачи

Српската полиција врати од граница еден автобус со хрватски навивачи, кои немале билети за натпреварот во полуфинале на шампионатот на Европа меѓу ракометарите на Србија и Хрватска.
Според хрватските медиуми, моментално на пат кон Србија се четири автобуси со навивачи од Загреб, кои се предводени од „Бед блу бојс“.
Кон колоната, која има полициска придружба во Жупањ се приклучи и еден автобус со навивачи од Босна и Херцеговина.
Натпреварот Србија-Хрватска се игра од 20:15 часот во Белградската арена.
XS
SM
MD
LG