Достапни линкови

logo-print

Истрелани гранати врз воена академија во Пакистан


Врз елитната воена академија во Аботаб, во Пакистан биле истрелани гранати кои ги оштетиле надворешните зидови. Засега нема извештаи дали имало човечки жртви и не е јасно кој стои зад нападот.
Оваа Академија е во близина на местото каде во Мај во напад на американски специјалци беше убиен лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG