Достапни линкови

logo-print

Додик во посета на Скопје


Милорад Додик

Милорад Додик

Претседателот на Република Српска Милорад Додик ќе пристигне денеска во еднодневна посета на Скопје. Додик ќе се сретне со неговиот македонски колега Ѓорге Иванов. Во соопштението од претседателскиот кабинет на Иванов е наведено дека по таа средба предвидено е македонскиот претседател во неговата вила да се сретне и со претседателот на Народното собрание на Република Србија Славица Гукиќ - Дејановиќ.
XS
SM
MD
LG