Достапни линкови

logo-print

Кокаин по пошта стигнал во седиштето на ОН


Во седиштето на Обединетите Нации по пошта пристигнал пакет со 16 килограми кокаин од Мексико. Полицијата и официјални претставници на ОН соопштија дека две лажни дипломатски торбички со логоата на ОН биле доставени до седиштетото на организацијата минатата недела. Пакетот бил испратени од Мексико и стигнал до ДХЛ центарот за испорака во Синсинати каде вработените забележале дека на него не е заведена адреса за враќање на поштата. Но откако го видиле логото на ОН компанијата ги испратила торбичките до седиштетото на организацијата во Њујорк. Полицијата соопшти дека нема докази оти некој од ОН е поврзан некако со пакетите и оти некој во Мексико најверојатно сега е во неволја.
XS
SM
MD
LG