Достапни линкови

Тројца мртви пронајдени под урнатините на зграда во Рио де Женеиро


Урнатините на зградата во Рио де Женеиро

Урнатините на зградата во Рио де Женеиро

Бразилските спасувачи откриле три тела под урнатините на тројната мулти- катна зграда во Рио де Женеиро. Властите соопштија дека спасувачките тимови спасиле шест лица, но уште најмалку 16 се исчезнати.
Тројната мулти – катна зграда се урна вчера во центарот на градот. Засега не се знае причината на несреќата, но, според очевидци, претходно одекнала експлозија и се чувствувал мирис на гас.
XS
SM
MD
LG