Достапни линкови

logo-print

Тројца мртви пронајдени под урнатините на зграда во Рио де Женеиро


Урнатините на зградата во Рио де Женеиро

Урнатините на зградата во Рио де Женеиро

Бразилските спасувачи откриле три тела под урнатините на тројната мулти- катна зграда во Рио де Женеиро. Властите соопштија дека спасувачките тимови спасиле шест лица, но уште најмалку 16 се исчезнати.
Тројната мулти – катна зграда се урна вчера во центарот на градот. Засега не се знае причината на несреќата, но, според очевидци, претходно одекнала експлозија и се чувствувал мирис на гас.
XS
SM
MD
LG