Достапни линкови

logo-print

Шефот на Арапската лига бара да запре насилството во Сирија


Шефот на Арапската лига Набил ал Араби

Шефот на Арапската лига Набил ал Араби

Шефот на Арапската лига Набил ал Араби ја повика сириската влада да запре со натамошните акти на насилство против беспомошните цивили. Набљудувачите на Арпаската лига во Сирија за прв пат неделава продолжија со ниовната работа, која според нив е сериозна и професионална и покрај многу тешките услови.
XS
SM
MD
LG