Достапни линкови

logo-print

Московскиот градоначалник дозволи да се одржат протести на опозицијата


Протести на руската опозиција

Протести на руската опозиција

Кабинетот на московскиот градоначалник го прифатил барањето за одржување на опозициски протести на 4 февруари. Заменик градоначаникот Александар Горбенко потврди дека општината дала зелено светло за протестите под мотото „За чесни избори“. Според Горбенко организаторите добиле дозвола на протестот да земат учество 50 илјади луѓе.
Опозициониот лидер Сереј Удалтцов изјави дека протестот би требало да трае не подолго од еден час.
XS
SM
MD
LG