Достапни линкови

logo-print

Путин бара построги мерки за странците кои нелегално се во Русија


Рускиот премиер Владимир Путин при неговата посета на Федералниот миграциски сервис во Москва

Рускиот премиер Владимир Путин при неговата посета на Федералниот миграциски сервис во Москва

Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека на странците кои ги прекршиле Законите за труд и миграција треба да им се забрани да влезат во земјата. Путин говорејќи при неговата посета на Федералниот миграциски сервис во Москва сугерирал забраната да трае до десет години.
Путин кој ја започна кампањата за претседателските избори кои ќе се одржат во март изјави и дека Русите кои кријат мигранти без дозвола треба да бидат кривично гонети.
XS
SM
MD
LG