Достапни линкови

logo-print

Тимоти Гајтнер ќе се повлече од функцијата?


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гајтнер изјави дека не верува оти ќе остане на функцијата, доколку претседателот Барак Обама биде реизбран годинава. Гајтнер е единствениот, од првиот економски тим на Обама, кој сеуште е на својата функција и е постојана цел на критики за економските политики на администрацијата на Обама.
XS
SM
MD
LG