Достапни линкови

logo-print

Медведев можеби ќе се кандидира повторно за претседател


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека можеби ќе се кандидира повторно за претседател. Според Медведев неговата одлука да не се бори за втор мандат на изборите во март била прашање на политичка целисходност, но бидејќи има само 46 години решил да не се повлече од политичките битки.
XS
SM
MD
LG