Достапни линкови

logo-print

Убиен лидерот на сунитската полиција во Багдад


Лидерот на сунитската полиција при судирот со припадниците на Ал Кадеа загинал во Багдад. Според властите Мулах Надхум ал Џобоури бил убиен во престрелка додека го управувал неговиот автомобил.
Исламските екстремистички веб страни ја прославуваат неговата смрт.
XS
SM
MD
LG