Достапни линкови

logo-print

Попоски во Брисел ги реафирмира напорите на Македонија за во ЕУ


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски за време на престојот во Брисел по усвоената Нацрт-резолуција за напредокот на Македонија од Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент ја реафирмира заложбата за што поскоро почнување на преговорите за членство во Европската унија.
Членовите на Европскиот парламент, како што е наведено во соопштението на МНР го поздравиле напредокот на Македонија и изразиле поддршка за почетокот на пристапните преговори за влез во ЕУ.
XS
SM
MD
LG