Достапни линкови

logo-print

Тројца македонски државјани загинале во собраќајка кај Прешево


Тројца македонски државјани загинаа во тешка сообраќајна несреќа изутринава во близина на Прешево во Србија. Портпаролот на полициската управа во Врање Драган Стаменковиќ изјави дека настраданите со својот автомобил удриле во камион со грчки регистaрски ознаки.
Според Радио Телевизија Врање, во несреќата настрадале Бесим Фетаи, Османи Осман и уште еден македонски државјанин чиј идентитет се уште не е утврден. Возачот на камионот не бил повреден и е задржан во притвор.
XS
SM
MD
LG