Достапни линкови

logo-print

Обама со пофалби за спасувањето на заложниците во Сомалија


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ги пофали американските специјални сили кои спасија двајца странски хуманитарни работници, како и еден Американец кои беа во заложништво на пирати во Сомалија од октомври во минатата година.
Во соопштението Обама вели дека тоа е уште една порака до светот дека САД и натаму со сите сили ќе се спротиставуваат на насилството врз неговиот народ.
XS
SM
MD
LG